Husaria Gdańsk

Logo Husaria Gdańsk

Husarska historia

Jesteśmy Stowarzyszeniem Sportowym zrzeszającym młodzież i dorosłych, którego celem są aktywne działania w postaci integracji sportowej, uczestnictwa w zawodach i krzewienie kultury fizycznej. Założycielami Stowarzyszenia są rodzice zawodników i osoby, które stawiają sobie cele związane z upowszechnianiem i promocją Smoczych Łodzi, zarówno jako dyscypliny sportowej jak i znakomitego sposobu na aktywne spędzanie czasu wolnego wśród mieszkańców miasta Gdańska.

Od sierpnia 2013 roku wspólnie spotykaliśmy się i ćwiczyliśmy w małej salce przykościelnej na sprzęcie który sami przynieśliśmy, bo nie liczyły się warunki a ludzie którzy współdzielili pasje. Od momentu założenia Stowarzyszenia udało nam się nawiązać współpracę z wieloma organizacjami, które pozwoliły na zapewnienie jednych z najlepszych warunków treningowych. W chwili obecnej klub składa się głównie z profesjonalnej osady juniorskiej, czyli młodzieży od 14 do 18 roku życia, oraz zalążka osady seniorskiej, która występuję jako osada fan (amatorska).

Gdzie i na czym ćwiczymy?

Do dyspozycji mamy 4 smocze łodzie firmy Plastex, wiosła dur-aluminiowe, komplety kamizelek asekuracyjnych oraz wiosła węglowe dla dwóch osad. Dzięki współpracy z licznymi firmami i jednostkami organizacyjnymi mamy dostęp do siłowni w szkole Hotelarsko-Gastronomicznej przy ulicy Legionów oraz dodatkowo raz w tygodniu możemy korzystać z  najnowocześniejszej siłowni w Gdańsku – Powerpit Fitness  Authority z dostępem do sauny.

Nasza przystań zlokalizowana jest praktycznie w sercu Gdańska – Żabi Kruk. Jest to nowoczesny obiekt udostępniony dla nas przez MOSiR Gdańsk gdzie oprócz miejsca na nasz sprzęt mamy dostęp do zaplecza gastronomicznego, oraz miejsce na wspólne spotkania czy to na świeżym powietrzu czy też w razie chłodniejszych dni  w budynku.

Jakie są nasze osiągnięcia?

Mimo krótkiego stażu możemy pochwalić się startami i osiągnięciami:

– Gdańskie Ergowiosła – wystawiliśmy 6 sztafet i zdobyliśmy złoty medal

– Zawody w Przeciąganiu Smoczej Łodzi na basenie w Goleniowie –  wystartowaliśmy w 6 osad oraz przywieźliśmy do domu srebrny medal

– Ogólnopolskie Mistrzostwa w Przeciąganiu Smoczej Łodzi na basenie w Olsztynie – wystartowaliśmy w 5 osad oraz ponownie przywieźliśmy srebrny medal

– Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Smoczych Łodzi w Krakowie – zajęliśmy zaszczytne I miejsce

– I Regaty Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka  – pierwsze miejsce we wszystkich 4 konkurencjach, oraz dodatkowo drugie miejsce w miskst 10 (dokładne wyniki http://husariagdansk.pl/i-regaty-smoczych-lodzi-o-zlote-wioslo-jezioraka-w-ilawie/)

– I Regaty Smoczych Łodzi w Lidzbarku Welskim –  kolejne złoto!

Dodatkowo jako pierwszy klub w Polsce pokonaliśmy maraton na smoczej łodzi! Dwie łodzie – 10- i 20- osobowa pokonały dystans 42,5 km!

Pamiętaj!

Husaria to nie tylko profesjonalna drużyna sportowa, która poświęca się treningom, lecz ludzie którzy mogą na siebie liczyć w każdym momencie.

Dołącz do nas i napisz nowy rozdział smoczej historii!
Oglądaj nas również na Facebook Husaria Gdańsk

Statut Stowarzyszenia Sportowego Husaria Gdańsk

Zapraszamy!

Mosir-Impreza-Husaria (7)Mosir-Impreza-Husaria (13)