Media

img1_05

Zawody we Włocławku przyćmiły nasze najśmielsze oczekiwania, ale my także zapadliśmy w pamięć organizatorom i publiczności!

„Rywalizację zdominowali zawodnicy Husarii Gdańsk, którzy triumfowali w aż 6 kategoriach. Wśród ekip z naszego miasta najlepiej wypadła drużyna Fit Expert Gym, która pokonała zespół Morsów i Patrolu Włocławek.”

więcej informacji:
http://ddwloclawek.pl/pl/13_sport/13682_byla_ostra_rywalizacja_tlumy_kibicow_i_duzo_emocji_zdjecia.html

51871

 

 

 

 

 

 

SMOCZY FESTYN NA PRZYSTANI MOSIR


Plakat Smoczy Festyn

W maju 2014 roku wody śródlądowe Miasta Gdańska, a przede wszystkim Motława, stały się areną nietypowych, ale bardzo widowiskowych przedsięwzięć. W niedzielę, 25 maja nasze Stowarzyszenie zorganizowało przy udziale MOSiR w Gdańsku „Smoczy Festyn” na przystani wodnej Żabi Kruk w Gdańsku, gdzie oprócz oglądania smoczych łodzi, można było się nimi przepłynąć.

To był dopiero początek atrakcji przez nas przygotowanych. Uczestnicy festynu byli świadkami widowiskowej rywalizacji pomiędzy smoczymi łodziami i kajakami. Wioślarskie starcia zakończyły się wręczeniem atrakcyjnych nagród.

W trakcie imprezy zaplanowaliśmy mini paradę, w której udział wzięli wszyscy odwiedzający przystań Żabi Kruk i wypożyczający sprzęt wodny – łódki, rowerki wodne i kajaki. W paradzie uczestniczyły smocze łodzie wraz z zawodnikami – młodzieżą ze Stowarzyszenia Husaria. Asystowali nam ratownicy z Kąpielisk Morskich w Gdańsku oraz Pirat Daniel z Motławy wraz z żołnierzami z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Biały Orzeł z Gdańska.

Podczas imprezy, na scenie można było obejrzeć liczne występy zespołów muzycznych, przedstawienia teatralne, występy cheerleaderek, beatboxera oraz posłuchać coverów znanych kapel rockowych. Nasi partnerzy wykonali pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez ratowników z Kąpielisk Morskich w Gdańsku, zawody i rywalizacje sportowe na lądzie i wodzie oraz konkursy plastyczne i edukacyjne. W ramach festynu odbyło się także wodowanie smoczych łodzi oraz pokaz freestyle’u kajakowego wykonany przez zaprzyjaźniony klub kajakowy „Żabi Kruk” z Gdańska.

Obok sceny powstała strefa animacji dla najmłodszych, gdzie nasi zawodnicy zabawiali dzieci malowaniem twarzy, tworzeniem obrazu recyklingowego smoka z plastikowych nakrętek, malowaniem kredą postaci smoka, kolorowanie smoków na sztalugach, lepienie ciastowego smoka.

Na uczestników i odwiedzających przystań czekał wyśmienity odpoczynek i rekreacja dla całych rodzin nad wodą, liczne upominki oraz cenne nagrody, w tym bilety na rejsy wycieczkowe i promowe, a także wejściówki na zjeżdżalnie plażowe.

Smoczy Festyn odbił się szerokim echem wśród mieszkańców Gdańska, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a także była to dla nas wyśmienita okazja zaprezentowania całej naszej osady i wspólnej zabawy.

HUSARIA BIJE REKORD GUINESSA I POMAGA DZIECIOM CHORYM NA BIAŁACZKĘ

Husaria Guiness 1Husaria Guiness 2

W sobotnie popołudnie 7 czerwca 2014 r. nasza osada stawiła się na Targu Węglowym w Gdańsku aby wesprzeć podopiecznych Fundacji z Pompą, która pomaga dzieciom chorym na białaczkę. Uczestniczyliśmy również w próbie bicia Rekordu Guinessa w zbiorowym pompowaniu przez 1 minutę. Pojawiło się 150 osób wśród nich dorośli, młodzież, dzieci i nasza osada w pełni sił po porannym treningu. Rekordu nie udało się pobić, ale radość uczestników po tych 60 sekundach wspólnego „pompowania” była czymś, co warto było zobaczyć.